Среда
22.01.2025
06:41
Приветствую Вас Гость
RSS
 
Вас вітає Мала академія наук Мелітопольської міської ради
Главная Регистрация Вход
Інтеркультурний простір »
Меню сайту

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

Прогноз погоди

Входження в інтеркультурний науковий простір (з досвіду роботи МАН)

Мала академія наук учнівської молоді – профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямком роботи якого є дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи у різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва, а також виявлення, розвиток і підтримку обдарованої молоді, створення умов для її творчої реалізації та розширення наукового світогляду, організацію змістовного дозвілля.

Головна мета діяльності Малої академії наук – створення умов для творчого, інтелектуального, духовного розвитку молоді у вільний від навчання час, підготовка підлітків до життя в умовах переходу до ринкової економіки, впровадження якісно нових форм і методів організації позашкільної діяльності підлітків, задоволення їх освітніх потреб та залучення до науково-дослідницької роботи.

 

 

Оскільки місто Мелітополь є інтеркультурним, то у навчанні та вихованні слухачів МАН ми намагаємося використовувати регіональний і місцевий матеріал, що передбачає дослідження етнічної культури народів регіону, де проживає дитина. Культура етносів, властивих нашому місту і регіону в повній мірі застосовується як ефективний засіб формування міжетнічної толерантності у слухачів МАН.

 

 

 

 

 

 

Так, були підготовлені такі роботи:

Культура та мистецтво національно-культурних товариств Мелітополя (у рамках міського проекту «Інтеркультурні міста») – Лінькова Тетяна, учениця НВК №16, науковий керівник Заслужений вчитель України Курманська В.А. Метою роботи було висвітлення здобутків Мелітопольської Спілки громадських організацій, та у дослідженні самобутньої творчості майстрів декоративно-прикладного мистецтва національно-культурних товариств.

 

 

 

 

 

Зиненко Михайло, учень НВК №16, займався вивченням пріоритетних чинників формування та рівенем загальнонаціональної ідентичності представників найчисельніших етнічних спільнот міста, вивчав рівень та зміст патріотичних почуттів представників найчисельніших етнічних спільнот міста.

 

 

 

 

 

 

В роботі учениці Г №9 Цонєвої Аліни «Особливості міжетнічної толерантності учнів загальноосвітніх шкіл в умовах полікультурного суспільства (на прикладі Мелітополя)» – науковий керівник доцент МДПУ Букрєєва І.В., розглядаються особливості виявлення міжетнічної толерантності учнівською молоддю, досліджується рівень міжетнічної толерантності та форми її прояву учнівською молоддю шкіл міста.

 

 

 

 

 

 

Учениця НВК №16 Сиромятнікова Марія та науковий керівник доцент Афанасьєва Л.В. займались виявленням «базових» характеристик людської гідності з опорю на історико-філософську гуманістичну традицію, досліджували основні особистісні параметри визначення людської гідності.

 

 

 

 

 

 

В роботі «Інтеркультуне місто як модель міжкультурної інтеграфії» учень Г №5 Прилуцький Сергій визначив індикатори інтеркультурного міста с філософської позиції, виявив сучасні європейські підходи щодо дослідження феномену інтеркультурного міста, розглянув перше українське інтеркультурне місто Мелітополь крізь міжкультурні лінзи.

 

 

 

 

 

 

Формування і розвиток інтеркультурного потенціалу м.Мелітополь, передумови формування інтеркультурних ресурсів, вплив інтеркультурного потенціалу на культурне і соціальне життя міста, перспективи використання інтеркультурного потенціалу досліджували учениця Г №9 Потапенко Ольга та науковий керівник доцент Байтеряков О.З.

 

 

 

 

 

 

У двохтисячному році при Малій академії наук учнівської молоді з метою виховання молодого покоління на багатовікових традиціях народу України, відродження історичної пам’яті, вшанування творчої спадщини Героя України Т.Г.Шевченка, популяризації творчості мелітопольських митців, формування національної самосвідомості та духовності учнівської молоді відкрито єдиний у Запорізькій області літературний музей Т.Шевченка.

 

 

 

 

 

У 2008 році за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, примноження надбань національної культури, збереження пам’яток історії, культури і природи – музею присвоєно звання «Зразковий музей», у 2016 році звання «Зразковий музей» підтверджено. За шістнадцять років діяльності у багатонаціональному місті музей став центром виховання й інтеркультурної толерантності серед учнівської молоді Мелітополя. Доказом цьому є щорічне проведення шевченківського тижня, у творчій лабораторії якого домінують такі масові науково-освітні заходи: науково-практичні конференції, музейні уроки на замовлення, інтелектуальні ділові ігри, екскурсії, шевченківські читання, свята, вікторини, зустрічі з культурними діячами міста, представниками виконавчої влади, круглі столи, усні журнали, тренувальні збори, тренінги, засідання, місячники, тижні, мітинги, семінари, виставки.

 

 

 

Так до двохсотліття від дня народження Т.Шевченка проведено літературний конкурс «Розкрилля душі». У номінації «Заповіт» Шевченка мовами національних меншин Мелітополя» взяло участь 35 учасників – 23 з них стали лауреатами. Твори Т. Шевченка прозвучали білоруською, азербайджанською, кримськотатарською, болгарською, польською, корейською, вірменською, караїмською, грецькою, чеською мовами. Свідченням цьому є ІV розділ збірки «Розкрилля душі». Також проведено відбірковий етап конкурсу «Обніміться ж, брати мої». Лауреати були нагороджені поїздкою до Канева на Тарасову гору.

 

 

 

 

Щороку в музеї проходять зустрічі з майстрами декоративно-прикладного мистецтва національно-культурних товариств Мелітополя «У колі друзів», виставки національних подвір’їв, етнічний фестиваль «Тараса шанує велика родина». А в день української писемності представники національних меншин Мелітополя пишуть диктант Національної єдності на тексти «Шевченко і Україна», «Шевченко і мова», «Рідна мова – життя духовного основа», «Пісня, голос і душа народу» та інші. Люди різних національностей Мелітополя завжди знаходять спільну мову і усвідомлюють необхідність вшановувати один одного, оскільки для них створені всі умови для задоволення національних, культурних і духовних потреб кожного представника національних меншин.

 

 

 

Дієвими є екскурсії слухачів МАН до інтеркультурного музею «Калє», краєзнавчого музею, зустрічі з представниками національно-культурних товариств м.Мелітополя. Під час традиційного шевченківського тижня в МАН учні шкіл міста виконують твори Т.Шевченка рідними мовами.

 

 

 

 

 


Формування інтеркультурної комунікації засобами музейної педагогіки

МАН учнівської молоді – профільний позашкільний заклад, основою роботи якого є пошуки, дослідження, експерименти.

З жовтня 2000 року у структурі МАН з ініціативи керівника гуртка української філології Валентини Андріївни Курманської було створену кімнату-музей Т. Шевченка, яка протягом вже 16 років є осередком вшанування пам’яті Кобзаря, популяризації українських цінностей, культури і традицій рідного краю.

Структуру музею становлять 10 експозиційних розділів: Родовід Т.Шевченка; Творчість поета; Т. Шевченко – художник (Т. Шевченко – портретист, автопортретист, Шевченко і «Мальовнича Україна»); Шевченків «Заповіт»; Шевченко і Запоріжжя; Фотошевченкіана Руслана Теліпського; Шевченкіана Мелітополя, Т. Шевченко і Запоріжжя.

 

 

Матеріали для експозицій зібрані під час проведення науково-дослідницьких робіт учнями-членами МАН секцій літератури, фольклористики, мистецтвознавства, журналістики. Діти є членами учнівської ради, екскурсоводами музею. Ґрунтовні дослідження Шевченкіани Мелітополя висвітлені в однойменній книзі.

 

 

 

 

 

 

Щорічно в музеї проводиться шевченківський тиждень, в рамках якого відбуваються зустрічі з міськими поетами, письменниками, художниками, працюють виставки художньої творчості, декоративно-прикладного мистецтва, конкурси-фестивалі читців творів Кобзаря мовами світу та національних товариств Мелітополя, науково-практичні конференції, захисти дослідницьких робіт. За підсумками роботи тижня видаються поетичні збірки, збірники досліджень, друкуються статті в ЗМІ:

Начала работу творческая лаборатория Шевченковской недели МАН 

В Малой академии наук началась Шевченковская неделя

Наследники Кобзаря соревновались в МАН

На фестивале в МАН школьники прочитали "Заповіт" Шевченко на 11 языках

У 2008 році за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, примноження надбань національної культури, збереження пам’яток історії, культури і природи кімнаті-музею Т. Шевченка МАН учнівської молоді присвоєно звання «Зразковий музей» (наказ МОН від 25.07.2008 р. № 687), яке минулого року було підтверджено.

Календар
«  Январь 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Корисні посилання
  • МОН України
  • НЦ МАН України
  • Кафедра інформатики ЗОІППО
  • КЗ "ЗОІППО" ЗОР
  • КЗ "Центр туризму" ЗОР
  • КЗ "Січовий колегіум" ЗОР
  • КЗ "ЗОЦ НТТУМ Грані" ЗОР
  • Мелітопольський державний педагогічний університет імені Б.Хмельницького
  • Управління освіти Мелітопольської МР ЗО
  • Портал превентивної освіти
  • Всеукраїнська акція «Слова допомагають»
  • Офіційний сайт м.Мелітополя
  • Національна дитяча гаряча лінія

    Національна гаряча лінія

    Пошук