Під такою назвою 20 листопада в МАН учнівської молоді пройшла інтелектуально-ділова гра, присвячена 160-літтю від дня народження Софії Русової, видатного представника української культури, державного і громадського діяча, письменниці, вченого-педагога, історика, етнографа, мистецтвознавця, літературного критика, людини широкої ерудиції і, нарешті, першого президента позашкільної освіти.
На питання, чим актуальна творча спадщина Софії Русової в наш час, вихованці МАН відповідали: «Софія Русова першою в 15 років: відкрила україномовний дитсадок, видала перший український буквар, розробила концепцію національної школи, заснувала педагогічну Академію з українознавства, розробила засади позашкільної світи, нової школи, впровадила нові форми і методи організації навчально-виховного процесу. І все це в умовах, коли існували Валуєвський та Емський укази на заборону української мови».
Ділова гра складалась з чотирьох номінацій: «Життєвий шлях Софії Русової», «Творчість письменниці», «Софія Русова – вчений-педагог», «Еміграційна діяльність Софії Русової». У грі взяли участь 40 учасників, з яких 4 стали переможцями: Олександра Хмельницька (секція – українська мова і література 5 кл.), Федір Ріжко (секція – біологія 6 кл.), Євген Бабанін (секція – інформатика 7 кл.), Марина Лугова (секція – українська мова і література 8 кл.), які отримали медалі «Софія Русова – педагог».
Оцінюючи сьогодні роль С.Русової в розвитку педагогічної думки в Україні, можна стверджувати, що її творчий доробок є внеском не лише у скарбниці української, а й світової педагогіки, що її ідеї – не лише минуле, вони не обмежені часовими рамками, бо є глибоко науковими, народними, спрямовані в майбутнє.
В. Курманська, методист МАН |